Campionat de Catalunya Aleví Hivern

Campionat de Catalunya Aleví Hivern

Els passats dies 7, 8 i 9 de Febrer es van disputar els Campionats de Catalunya d'Hivern a Manresa, on participaven els 120 millors nedadors/es de categoria aleví . El nostre equip va ser representat per Blai Escribà (08), Marc Jordà(06), Nikita Pau Poparcea (06) i Marc Gonçalves (06). Els nostres nedadors ampostins van millorar a quasi totes les proves.

En les proves de 100m esquena Nikita Pau va fer 1:06:93 millorant en 2 segons de la seva millor marca 7é de Catalunya i apropant-se molt a la mínima Nacional.

Marc Gonçalvez al 100m crol el va fer 1:02 on millora la seva millor marca i va ser 11é de Catalunya.

Marc Jordà als 100m crol va creuar la barrera de minut, en 59:67, a portes de les mínimes nacionals i fent 6é de Catalunya competint amb les posicions Top 5.


En la prova Obligatòria dels 200Estils van fer grans registres després d’un dia molt dur on els nedadors van estar cansats de la matinada però tot i així: Marc Jordà un temps de 2:33:60, Pau Nikita 2:32:3 i Marc Gonçalves 2:39:8.
El dissabte, va ser un nou dia, i on al matí els nostres nedadors van nedar els 200m de l’estil escollit. Nikita Pau un gran 200m esquena va fer 2:25:22 quedant 9è i deixant clar que està dintre del top 10 en esquena de Catalunya i apropant -se molt a les mínimes nacionals; Marc Jordà en els 200m Crol va establir una marca de 2:08:99 6è de Catalunya i quedant-se a menys d’un segon de la minima dels Campionats d'Espanya, Marc Gonzalves amb 2:16:7 va millorar la seva millor marca i sent molt competitiu.

Diumenge, va ser el torn de Blai Escribà, on va competir en les proves de 200m estils trencant la barrera dels tres minuts, fent 2:59:47 millorant 5" la seva millor marca i nedant desde els primers metres en la primera posiciió de la seva sèrie.
En els 200 m Crol va acabar amb 2:36:85 millorant la seva marca, 8" . Molt bon campionat!!


Anem a les últimes proves del campeonat on van nedar els 400m , Marc Jordà, una marca de 4:38:76 baixant el seu antic registre de 5", nedant amb una actitud molt positiva. Marc Gonçalves va acabar amb un bon 4:44:28, i, Nikita Pau , va acabar amb 4:56:5.


Des de l’Equip tècnic format per Ariadna i Albert, dir-vos que estem més que contents pels resultats d'aquests campeonats, i Felicitar-vos per la bona feina realitzada.
ÀNIMS I A SEGUIR TREBALLANT!!!

 

     Comentaris


Comentar